ГОЛЕМА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА, ГОЛЕМА ФЕДЕРАЦИЈА: Благодариме Македонијо за поддршката!

Зад секоја успешна репрезентација, стои уште поуспешна федерација. Доказ за ова во изминатите години е Ракометната федерација на Македонија. Откако ракометарите обезбедија пласман на ЕП во Хрватска, РФМ не заборави да им се заблагодари на навивачите за големата поддршка во текот на целиот квалификациски циклус: „Благодариме Македонијо за поддршката! Се гледаме повторно во јануари во Хрватска“. 

објавено: 19 јуни 2017 - 12:00

Најново во Ракомет