Лош крај за нашите млади ракометари

Кадетите како последни на Трофеј „Карпати"

После загубените дуели против Романија (21:27) и Италија (25:34) Македонија претрпе нов пораз овој пат од Холандија со 24:34.

објавено: 24 јуни 2018 - 11:45

Репрезентацијата на Македонија „до 18 години" заврши на последното место на „Трофеј Карпати".

Во шест натпреварувачки дена, запишаа шест порази. Секако нималку добри вести за стручниот штаб, пред оној ударен дел од подготовките и до почетокот на Европското првенство во Грузија.
И овие „контроли" покажаа дека во овој тиме има доста слабости, па јасно е дека во наредните денови ќе мора да се средат многу работи кои беа евидентирани на овој турнир.

Најново во Ракомет