УШТЕ ЕДЕН МАКЕДОНЕЦ ВО РОМАНИЈА

Констанца, следен предизвик за Велко Маркоски?

Репрезентативецот минатата сезона беше член на Загреб

објавено: 22 август 2017 - 11:00

Македонскиот репрезентативец Велко Маркоски, најверојатно својата кариера ќе ја продолжи во романскиот шампионат, во дресот на Доброгеа Суд, или попозната како Констанца.

На Маркоски не му беше продолжен договорот со хрватскиот шампион Загреб, па тој се реши повторно на интернационална сцена да побара нов предизвик во кариерата.
Во Загреб играше две сезони и беше значајна алка во одбраната во времето кога овој клуб беше трениран од Веселин Вујовиќ. Со заминувањето на Вујо, во Загреб работеа Силвијо Ивандија, Славко Голужа, но ниту еден од нив не му даваша голема минутажа на нашиот репрезентативец.

Доколку потпише за Констанца, Маркоски ќе биде втор Македонец, по голманот Никола Митревски,

Најново во Ракомет