Нашата репрезентација го одработува последниот тренинг

Македонија кова победничка тактика за Тунис (ФОТО)

Нашите репрезентативци го одработуваат последниот тренинг пред утрешниот меч против Тунис

објавено: 11 јануари 2017 - 14:40

Ракометната репрезентација на Македонија во овие моменти го одработува последниот тренинг пред утрешниот натпревар против Тунис. Предводени од Лино Червар и неговиот стручен штаб, „црвено-жолтите" во арената во Мец ја поставуваат победничка тактика за успешен почеток на Светското првенство.

Натпреварот од групата Б меѓу Македонија и Тунис се игра утревечер во 17:45 часот.

Најново во [Спортмедиа]