Вистински пример за младите генерации

Миркуловски: Кога татковината те вика, нема место за компромис и пауза (ВИДЕО)

Откако одлучи да се врати во националниот дрес и покрај тоа што се „пензионираше", Филип Миркуловски уште еднаш покажа како се сака својата земја.

објавено: 1 јануари 2017 - 19:45

Дел од првиот ден од Новата година, Филип Миркуловски одлучи да го посвети на тренинг за што подобра подготовка за Светското првенство во Франција.

„Кога татковината те вика, нема место за компромис и пауза", пиша на својот „Фејсбук" профил, Филип Миркуловски.

Македонската ракометна репрезентација по двата дена одмор, утре во комплетен состав ќе продолжи со подготовките за Мундијалот во Франција.

Најново во Ракомет