НЕМА ВРЕМЕ ЗА ОДМОР

Одработен првиот тренинг во Мец

По пристигнувањето во француската база, македонските ракометари го одработија првиот тренинг пред стартот на Светското првенство

објавено: 10 јануари 2017 - 18:07

По брзата аклиматизација, Македонија ќе има уште еден тренинг пред почетокот на првенството против Тунис в четврток против репрезентацијата на Тунис, исто така во „Арена де Мец“.

Најново во Ракомет