Пасквал одбра за Македонија

Селекторот на романската репрезентација, Чави Пасквал го објави поширокиот список за бараж двомечот со Македонија за пласман на Светското првенство во Германија и Данска.

објавено: 20 мај 2018 - 21:46

Селекторот на романската репрезентација, Чави Пасквал го објави поширокиот список за бараж двомечот со Македонија за пласман на Светското првенство во Германија и Данска. 

Поради повреда Романците ќе бидат ослабени за најдобриот ракометар, Александре Шимицу, на негово место е повикан Кристијан Феничи.

Првиот меч е закажан за 10 јуни во Скопје, додека реваншот се игра во Клуж на 13 јуни.

 

Најново во Ракомет