ЗАГРЕВАЊЕТО ЗАПОЧНА

Печатот на мундијалскиот билет се става во Клуж (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Машката ракометна репрезентација се загрева за натпреварот со Романија, кој стартува во 17:30 часот (по македонско време) во Клуж и на кој момците на Раул Гонзалез треба да го заверат пласманот на Светското првенство во Данска и Германија во јануари следната година.

објавено: 13 јуни 2018 - 17:19

Најново во Ракомет