МАРКОВСКИ ГИ ОДРЕДИ 17 ПАТНИЦИ ЗА ЦЕЛЈЕ

Познат списокот за Европското првенство во Словенија

Селекторот на женската младинска репрезентација на Македонија, Борче Марковски ги одреди списокот континенталниот собир, кој ќе се одржи од 27 јули во Целје.

објавено: 26 јули 2017 - 12:15

Селекторот на женската младинска репрезентација на Македонија, Борче Марковски ги одреди списокот континенталниот собир, кој ќе се одржи од 27 јули во Целје. Од првичниот список отпаднаа голманката на Куманово, Ивана Дичковиќ, и крилото на Вардар СЦЈС, Ана Станикеска.

Македонија е во група со Хрватска, Норвешка и Русија. Прв противник на ЕП ќе биде селекцијата на Хрватска.

СПИСОК НА РАКОМЕТАРКИ

СЛОБОДАНКА КИЦЕСКА – ВАРДАР СЦЈС
САНДРА МИТЕВСКА – ДЕЛЧЕВО ВАРДАР
САРА КОЛАРОВСКА – МЕТАЛУРГ
ЛЕОНИДА ГИЧЕВСКА – ВАРДАР СЦЈС
ИВА БОЖИНОВСКА – ВАРДАР СЦЈС
АНА ИВАНОВА – ВАРДАР СЦЈС
АНАСТАСИЈА МИЛЕВСКА – МЕТАЛУРГ
САРА СТЕФАНОВСКА – МЕТАЛУРГ
МАРИЈА ГУГУЉАНОВА – МЕТАЛУРГ
САШКА ФИЛИПОСКА – ВАРДАР СЦЈС
АНАСТАСИЈА НИКОЛОВСКА – ВАРДАР СЦЈС
ПЕНА ГРАМАТОВА – МЕТАЛУРГ
ВАСКА ГЛИГОРИЈАДИС – МЕТАЛУРГ
МАРИЈА ГАЈИЌ – МЕТАЛУРГ
ЈОВАНА ВЛАДЕВА – МЕТАЛУРГ
АЊА ВЕЛКОВА – ВАРДАР СЦЈС
МИХАЕЛА КАМЧЕСКА – ПРИЛЕП

Најново во Ракомет