ГИ ПОСЕТИВМЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИТЕ ВО МАВРОВО

Ракометарите тренираат под полна пареа (ВИДЕО)

„Спортмедиа" во посета на македонската ракометна репрезентација во Маврово

објавено: 25 декември 2016 - 18:33

Ракометарите го одработуваат петтиот ден од подготовките за големиот тест, Светското првенство во Франција, и атмосферата е работна и позитивна.

Сите се во одлична форма и тренираат под палката на македонскиот селектор Лино Червар.

Најново во Ракомет