ВУЈО НЕ ЕКСПЕРИМЕНТИРА

Словенците уште еднаш лесно со „орлите"

Избраниците на Веселин Вујовиќ вечерва славеа на последната контрола против селекцијата на Србија со убедливи (33:25).

објавено: 10 јануари 2018 - 21:02

Српскиот состав беше подобар во првото полувреме, кое го доби со миниални (15:14), но работите се сменија по одморот.

Нашиот прв противник на претстојното ЕП во вториот дел заигра цврсто во одбраната. На попуарнте „орли" им дозволија да дадат само десет гола, па затоа дојдоа до уште еден триумф, и тоа доста убедлив (33:25).
Кај Словенците со кои играме во првото коло на ЕП (во сабота во Загреб), најефикасни беа Јанц и Маргуч со по четири погодоци.

Најново во Ракомет