ЕДНА ОД ТРИТЕ ОДБРАНИ ГО ОДБЕЛЕЖА ДУЕЛОТ

Арпад Штербик во нова епизода од серијалот: Mомче каде си тргнал? (ВИДЕО)

Арпад Штербик на средбата со Горење бранеше онолку колку што беше потребно за победа на Вардар. За разлика од мечевите во ЛШ, во кои се навикнавме голем број на одбрани, овој пат запиша само три интервенции, а една од нив беше прогласена за најдобар потег на мечот.    

објавено: 13 декември 2017 - 22:44

Најново во Ракомет