СЕХА ГИ НОМИНИРАШЕ ТОП-5 ПОГОДОЦИ

„Бомбата“ на Кузмановски во трка за најдобар гол (ВИДЕО)

Капитенот на Металург, Филип Кузмановски со десет погодоци го предводеше својот тим до триумфот над Мешков Брест (37-33). Еден од головите на македонскиот репрезентативец е номиниран за најдобар во 16. коло во СЕХА-лигата. 

објавено: 11 март 2018 - 14:30

Најново во Ракомет