Црногорскиот репрезентативец заслужено со признание

Бомбите му донесоа награда на Борозан (Видео)

Вуко Борозан беше најефикасен во редовите на шампионот Вардар со 6 погодоци против Мешков Брест и сосема заслужено е прогласен за играч на мечот

објавено: 8 септември 2017 - 21:19

Вуко Борозан беше најефикасен во редовите на шампионот Вардар со 6 погодоци против Мешков Брест и сосема заслужено е прогласен за играч на мечот во Сеха Лигата. Вардар славеше со 31:23, а црногорскиот репрезентативец со разорни удари помогна да се потопи белорускиот брод во Скопје.

 

Најново во Ракомет