ВАКА СЕ ОСВОЈУВА ТИТУЛА

Циндриќ го преврте Равниќ на глава: Каде си тргнал брате? (ФОТО-ВЕСТ)

Лука Циндриќ леташе на теренот. Најкорисниот играч на завршницата го имаше на сите страни, а нашиот фоторепортер улови одлична ситуација, од која може да се види колкава беше желбата на „црвено-црните“ да ја одбранат титулата во СЕХА-лига.  

 

објавено: 16 април 2018 - 15:00

ФОТО: Петр Стојановски

Лука Циндриќ леташе на теренот. Најкорисниот играч на завршницата го имаше на сите страни, а нашиот фоторепортер улови одлична ситуација, од која може да се види колкава беше желбата на „црвено-црните" да ја одбранат титулата во СЕХА-лига.

Циндриќ не го штедеше младиот хрватски ракометар, Валентино Равниќ. 

Иако Равниќ се преврте на глава, МВП на Сеха Ф4 без пардон се обиде да му ја земе топката. 

 

Најново во Ракомет