СЕХА ЈА ПРОГЛАСИ НАЈДОБРАТА СЕДМОРКА

Циндриќ МВП, четворица вардарци во Дрим-тимот

Лука Цидриќ е прогласен за најкорисен играч, додека четворица ракометари на Вардар се најдоа во Дрим-тимот на завршницата во региолналното натпреварување. 

објавено: 15 април 2018 - 22:08

Лука Цидриќ е прогласен за најкорисен играч, додека четворица ракометари на Вардар се најдоа во Дрим-тимот на завршницата во региолналното натпреварување.

Најдобар голман: Арпад Штербик (Варда)

Лев бек: Домагој Павловиќ (ППД Загреб)

Лево крило: Тимур Дибиров (Вардар)

Десно крило: Златко Хорвар (ППД Загреб)

Десен бек: Жига Млакар (Целје)

Среден бек: Лука Циндриќ (Вардар) 

Пикер: Вјечеслав Шумак (мешков Брест)

Дефанзивец: Илија Абтуовиќ (Вардар)

МВП: Лука Циндриќ (Вардар)

 

 

Најново во Ракомет