ИМА ОД КОГО ДА УЧИ

Ѓорѓески правеше чуда, СЕХА го прогласи за играч на мечот (ВИДЕО)

Младиот голман на Вардар, Даниел Ѓорѓески беше одличен на голот на Вардар на дуелот со Војводина. Зад своето име запиша 18 интервенции и одлично го замени на голот на искусниот колега, Арпад Штербик. На крајот СЕХА го прогласи за играч на овој натпревар. Погледнете една од 18 одбрани на Ѓорѓески. 

објавено: 5 декември 2017 - 19:15

Најново во Ракомет