ШПАНЕЦОТ НЕ ГО КРИЕШЕ ЗАДОВОЛСТВОТО

Гонзалез: Горд сум на овие момци

Вардар ја одбрани титулата во СЕХА-лига и постана единствениот тим со четири пехари во ова натпреврување. „Црвено-црните“ во финалето го совладаа ППД Загреб со 26-24. 

објавено: 15 април 2018 - 22:49

Вардар ја одбрани титулата во СЕХА-лига и постана единствениот тим со четири пехари во ова натпреврување. „Црвено-црните" во финалето го совладаа ППД Загреб со 26-24. 

Раул Гонзалез признава дека противникот добро се подготвил за овој меч, но на крајот најсилното оружје - одбраната беше клучна за победата. 

„Честитки за Загреб одлично се подготвиле за овој меч. Во првиото полурвеме започнавме добро, но потоа Загреб заигра уште подобро и ни беше потешко, па на полувреме заминавме со само еден гол предност. Во второто полувреме заигравме подобро во одбраната и со неколку голови од контра напад направивме добра предност. Среќен сум и горд сум на моите играчи за се што направија во СЕХА оваа сезона - рече Раул по мечот.

Најново во Ракомет