ЛЕТОНЕЦОТ ПА СИТЕ ОСТАНАТИ

Кристопанс е уникат во СЕХА

Данис Кристопанс се запиша во историјата на регионалното натпреварува како единствен играч со најголем број на настапи. Со денешното финале летонскиот репрезентативец стигна до бројката 128.

објавено: 15 април 2018 - 20:47

Вардар во СЕХА-лигата е историја. Во полуфиналето паѓаа рекорди, а ништо поразлично не е ниту во финалето. Данис Кристопанс е уникат во регионалното натпреварување, тој има најмногу одиграни мечеви. На дуелот со ППД Загреб го запиша 128 настап и изби на првото место во оваа категорија пред Тончи Валчиќ (ППД Загреб) и Јакуб Хрстка (Татран Прешов).

 

Најново во Ракомет