ПИКЕРОТ ДЕЛЕШЕ СОВЕТИ

Лесно е кога го имаш Стоилов за капитен, Недановски тоа најдобро го знае (ФОТО)

Стојанче Стоилов не влезе во игра на дуелот со Динамо Панчево. Тој и уште неколкумина ракометари беа поштедени, се чуваа сили за Рајн Некар. И покрај ова, пикерот и од клупата ја вршеше капитенската улога, му делеше совети на Владо Недановски, кој средбата ја заврши со четири погодоци. 

објавено: 14 ноември 2017 - 19:30

Најново во Ракомет