ЛУКА ЦИНДРИЌ ЗАДОВОЛЕН ОД СРАБОТЕНОТО

Му благодарам на Загреб, но сега на ред е она најважното, финалето на сезоната во групната фаза

Лука Циндриќ беше најефикасниот играч на Вардар во дуелот со ППД Загреб, во кој европскиот првак дојде до тешка победа (25:24), и се приближи кон целта во СЕХА лигата – финалниот тунир.

објавено: 28 февруари 2018 - 10:30

Лука Циндриќ беше најефикасниот играч на Вардар во дуелот со ППД Загреб, во кој европскиот првак дојде до тешка победа (25:24), и се приближи кон целта во СЕХА лигата – финалниот тунир.

„Беше доста тежок натпревар, и секако дека сме среќни поради победата. Би им се заблагодарил на луѓето од Загреб. Но сега е време да му се посветиме на нешто друго. На викендот кој следува во лигата на шампионите и нашито финален меч од групата фаза во кој ни зависи добар дел од сезоната"- потенцираше Хрватот во редовите на Вардар по гостувањето и поебдата во хрватската престолнина.

 

Најново во Ракомет