ГО ИМА НАЈДОБРИОТ ГОЛ НА Ф4

Ова го може само Дибиров (ВИДЕО)

Тимур Дибиров дефинитивно го има најдобриот погодок за фајнл-форот во СЕХА-лига. Најдоброто лево крило на завршницата ги почести навивачите со една од своите мајстории, атрактивно ја сврте топката, која милиметарски мина крај голманот Кастелич за еурпција од воодушевувања во СЦ „Јане Сандански“. Уживајте во неговиот погодок. 

објавено: 16 април 2018 - 10:30

Најново во Ракомет