ДАДЕ СЕ ОД СЕБЕ...

ПОВЕЌЕ ОД ЗАСЛУЖЕНО: Амандин Лејно е МВП на Ф4

Аманин Лејно го понесе признанието за најкорисен играч на завршницата. Вардаровата голманка одигра два одлични меча, но тоа не беше доволно за титула. 

објавено: 13 мај 2018 - 20:19

Аманин Лејно го понесе признанието за најкорисен играч на завршницата. Вардаровата голманка одигра два одлични меча, но тоа не беше доволно за титула.

Кристина Неагу е најдобриот стрелец во Лигата на шампионите оваа сезона, за ракометарката на ЧСМ Букурешт ова е втора ваква награда. 

Најново во Ракомет