ОД УТРЕ ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА БИЛЕТИТЕ

Регионалното македонско дерби по цена од 100 и 150 денари

Металург од утре ќе ги пушти во продажба билетите за дуелот против Вардар во рамките на првото коло од СЕХА-лигата. Мечот меѓу двата македонски тима се игра в сабота (17:45 часот) во СЦ „Борис Трајковски“. 

објавено: 29 август 2017 - 16:40

Металург од утре ќе ги пушти во продажба билетите за дуелот против Вардар во рамките на првото коло од СЕХА-лигата. Мечот меѓу двата македонски тима се игра в сабота (17:45 часот) во СЦ „Борис Трајковски".

„Влезниците за оваа средба се по цена од 150 денари за М-блоковите и по 100 денари за сите други блокови. Влезниците се продаваат онлајн, на следние линкови: www.karti.com.mk и http://www.mktickets.mk/. На денот на натпреварот (сабота) влезници ќе можат да се купат и во билетарата на ВИП арената "Борис Трајковски". Ве покануваме да дојдете и да ни ја дадете вашата поддршка“, соопштија од таборот на Металург на својата официјална страница. 

Најново во Ракомет