ГОЛЕМО ОСТВАРУВАЊЕ ЗА РАКОМЕТАРОТ НА МЕТАЛУРГ

Серафимов на 18 години го изедначи рекордот на Момир Илиќ (ВИДЕО)

Мартин Серафимов во поразот од Железничар постигна девет гола, сите од седум метри и тоа без промашување. Ракометарот на Металург на 18 години успеа да го изедначи рекордот во СЕХА-лига кој претходно беше во сопственот на играчот на Веспрем, Момир Илиќ

објавено: 21 октомври 2018 - 14:30

Најново во Ракомет