Одредени саатниците за Ф4 турнирот на СЕХА Газпром лигата

Вечерен термин за „вардарци"

Полуфиналниот натшревар во кој Вардар же тргне кон новиот треофеј во оваа конкуренција е закажан за 20,15 часот, а претходно се среќаваат ППД Загреб и Целје. Победниците од полуфиналните средби ќе играат во финалето во недела.
Сите натпревари се играат во СЦ „Јане Сандански"

објавено: 20 март 2018 - 17:14

СЕХА Газпром лигата ги одреди саатниците за полуфиналните и финални мечеви од Ф4 турнирот што од 13 до 15 април ќе се одржи во Скопје. Соорганизатор на турнирот е Вардар, кој во полуфиналето се среќава со Мешков Брест од Белорусија.

Полуфиналниот натшревар во кој Вардар же тргне кон новиот треофеј во оваа конкуренција е закажан за 20,15 часот, а претходно се среќаваат ППД Загреб и Целје. Победниците од полуфиналните средби ќе играат во финалето во недела.
Сите натпревари се играат во СЦ „Јане Сандански"

Распоред на натпреварите

петок, 13 април
ППД Загреб - Целје 17,45 часот
Вардар - Мешков 20,15 часот

недела, 15 април
меч за 3 место - 17,45 часот
финале - 20.15 часот

Најново во Ракомет