ЕУФОРИЈА

Со најмладите и снешко навива за Македонија! (ФОТО)

Дефинитивно поинаков ден од останатите. Ракометна Македонија се разбуди, на нашата адреса, но и на социјалните мрежи фановите испраќаат најразлични пораки и поддршка за репрезентативците. 

објавено: 11 јануари 2019 - 12:28

„Спортмедиа“ утринива доби прекрасни фотографии. Оние фанатици на ракометот кои останаа во Македонија на оригинален начин испратија порака до репрезентативците пред првиот дуел со Јапонија, но и сите останати битки на Светското првенство.

Дефинитивно го имаме најмладиот фан. Станува збор за 11-месечната Емилија, нејзините родители не само што ја облекле во „црвено-жолтиот“ дрес, туку и својот двор го декорирале соодветно за овој голем спектал. Секако во зимски услови снешкото е неизбежен, заедно со него оди и македонското знаме. 

 

Најново во Ракомет