НЕМА ДА ИМААТ НИТУ ТРЕНИНГ ПРЕД МЕЧОТ СО ХРВАТСКА

Србите во изолација во Сплит

Вечерва во 20:30 часот се игра дербито меѓу домаќинот и „орлите“

објавено: 12 јануари 2018 - 11:25

Како се доближува стартот на мечот меѓу Хрватска и Србија, така расте и тензијата. Србите е единствената селекција која не е сместена во хотел Парк, каде се останатите три од оваа група која се игра во Сплит. Тие се сместени во Лав Меридиен, како би имале поголема сигурност.

Србите воопшто нема да одработат ниту еден тренинг во „Спаладиум Арената“. „Орлите“ ги загубија сите четири пријателски меча и се во улога на аутсајдери во дуелот со Хрватска.  

 

Најново во Ракомет