Нова победа за среќен пат во Франција

Успешен последен тест пред СП, Македонија - БиХ 32:30

Македонија пак ја победи репрезентацијата на Босна и Херцеговина, вечерва во меч од затворен карактер со 32:30

објавено: 5 јануари 2017 - 22:59

Македонија пак ја победи репрезентацијата на Босна и Херцеговина, вечерва во меч од затворен карактер со 32:30. Ова беше последен тест пред настапот на нашата репрезентација на Светското првенство во Франција, кое ќе почне на 11. јануари.

Лино Червар имаше можност вечерва да комбинира, да воигра уште некоја тактичка варијанта, а победата е добар знак пртед стартот на СП.

Во Франција ќе играме со ривалите од Б групата, Тунис, Ангола, Шпанија, Словенија и Исланд, а во првата фаза домаќин ќе ни биде Мец. 

Најново во Ракомет