Ракомет

Убав комплимент од рљакометна легенда

Кречмар: Респект за Македонците, одиграа многу мудро

Словенечкото знаме во рацете на претседателот...

Дојде во Загреб да им даде претседателска подршка на ракометарите кои пак на...

Играме лудо, коментираме уште полудо - Македонија...

Македонија живее незаборавни моменти со ракометот и Европското првенство во...

И сопругите на Раул и Парондо пристигнаа, ќерките...

Македонските ракометари, но и стручниот штаб во Загреб, но и во Вараждин ќе ја...

Еве како Столе и се извини на „Фалангата“ и вети многу радост во Вараждин (ВИДЕО)

Ракометарите ги изненадите сите наши навивачи со нивната појава во македонската фан зона во која беше „лудница“...

„Кладба“ си е „кладба“: Стоилов, Манасков и Кузмановски се истрижија на нула (ФОТО)

Тројца македонски репрезентативци во Вараджин ќе се појават со нов имиџ. Стојанче Стоилов, Дејан Манасков и Филип Кузмановски, загубија кладба, па мораа да се истрижат на нула. 

ВЕЌЕ НЕМА ШЕГА: Македонија непоразена против шампионот

„Нов голем успех на Македонија – момците на Раул Гонзалез останаа непоразени и во дуелот против актуелниот европски шампион, селекцијата на Германија" - пишува специјализираниот ракометен портал

Легендарен тајм-аут: Кире предлага, Столе се уфрла со „лажен цепелин“, Раул „сече“

Дефинитивно ако го бараме нај, нај моментот од досегашниот дел на Европското првенство, тоа би бил последниот тајм-аут на дуелот со Германија.

Големиот Столе: Благодарение на вас, се чувствувам како да дадов гол, не како да промашив

„Морам нешто да кажам, сите од репрезентација ме прифатија како мало дете. Сите ме тешат и ми доаѓа Жарко Пешевски вика брат, а бе таа штраубата каква беше. Демек плаче детето, дајте му лижавче“, им се обрати Столе на фановите во „Роко“. 

Шпанија, Чешка, па Данска не чекаат на мегдан во Вараждин

Македонија ќе има најмногу бодови, три во новоформираната група во Вардаждин, а веќе е познат и распоредот во финалната фаза по групи. На 21. јануари ќе играме со Шпанија, два дена подоцна со Чешка и на 24. јануари со стариот должник Данска

Словенците ја „преболеа" неправдата, се истурија врз Црногорците

Во последниот натпревар и дружбата во Загреб, во уште една балканска пресметка, селекцијата на Словенија ја декласираше Црна Гора со (28:19).

Фраери сме, Германци не сте интересни (ФОТО-ВЕСТ)

Бод како планина! Македонија одигра нерешено против големата Германија, која на ова Европско првенство ќе ја брани шампионската титула. Македонските фанови на најразличен начин го прослави ремито, ечеше името на нашата земја во Арена Загреб, се пееја наши песни...дел одлучија да го повторат потегот од Светското првенство во Катар, извадија весници и им порачаа на Германците дека не се интересни. 

АНГЕЛОВСКИ: Ви благодариме за огромната радост што ни ја овозможивте!

„Ви Благодариме за огромната радост што ни ја овозможивте, секоја чест!!! Македонија!!! - напиша селекторот на нашата фудбалска репрезентација на својот фејсбук профил.

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ВО ЕДЕН ГЛАС: Столе ти си наша икона (ФОТО)

Имавме шанса за победа против Германија, но Стојанче Стоилов промаши од речиси чиста ситуација. Нема и не смееме да жалиме. Реми против Германија, ги совладавме Словенија и Црна Гора, во Вараждин патуваме како лидери. Не само ракометарите, туку и цела Македонија испрати поддршка за нашиот пикер. Столе не смее да заборави, без него Македонија немаше да стигне до следната фаза...Веруваме дека во Вараждин повторно ќе ја израдува македонската јавност...

Pages