Ракомет

Врвот се подалеку за Вардар, Барселона не го дава

Противникот на Вардар во групата А ја зацврсти својата позиција во пресрет на...

ОЈЛЕСКИ: Се извинувам што на прекрасната битолска...

„Мора брзо да се кренеме од овој пораз, ако изгледаме вака и на другите дуели...

ЧИРКОВИЌ: Засрамен сум, нема ниту еден изговор за...

„Ова е најлошо издание на една екипа која јас ја предводам во последните десет...

„Марка“ за нашиот капитен: Кирил Лазаров - тивкиот голгетер

Најтиражниот спортски весник во Шпанија не го величи името на првиот стрелец на Барселона, кревајќи го пред ѕвездите како Карабатиќ, Рутенка...

Бегоња не бега никаде, ќе игра во Вардар и следната сезона

Откако ја зацврсти соработката со повеќегодишни договори, речиси, со сите првотимки ЖРК Вардар СЦБТ го доби потписот на уште една ракометарка, како гаранција за понатамошен ангажман.

Француската ракометна лига урива рекорди: 20 милиони евра за ТВ-права

Беин Спортс, телевизијата на сопствениците на ПСЖ, ќе плати по четири милиони евра од сезона за да ги емитува натпреварите до 2021 година

Шундовски и Ангеловски го осигураа првото место во Романија

На две кола до крајот на сезоната, Констанца и теоретски ја обезбеди челната позиција во романското првенство, останува плејофот за да ја одбрани титулата

Митревски: Не можевме да го следиме темпото на Татран цел натпревар

Голманот Никола Митревски и асистентот-тренер, Александар Петровски го делат мислењето дека Татран заслужено го надиграл нивниот ослабен тим

Младите металурзи загубија во Прешов– сениорите се одмораат за Колдинг

Додека младите металурзи се бореа во Прешов, „сениорите“ останаа дома и се подготвуваа за осминафиналниот меч од лигата на шампионите против дански Колдинг.

Во реваншот со Колдинг, Металург ќе го гледа цела Европа

Веќе третпат оваа сезона екипата од Автокоманда го игра најатрактивниот меч во едно коло од Лигата на шампионите.

ЖРК Вардар СЦБТ безмилосен против вториот тим на Металург

Учесникот во Лигата на шампионите триумфираше со убедливи 41-18, во првиот натпревар од 11. коло

Што е Меси за ФК, тоа е Кире за РК Барселона

Со 201 гол во сите седум натпреварувања, капитенот на македонската репрезентација води пред Карабатиќ (178) и Томас (165)

Еден ден на Кире во Барселона (ВИДЕО)

Екипата на Барселона, на својот „ЈуТуб“ канал објави видео со кое, на навивачите на клубот, им долови како изгледа еден ден на шпанскиот ракометен шампион. )

Pages