Ракомет

НА ПОЧЕТОКОТ НА АВГУСТ ЌЕ СЕ ОДЛУЧУВА ЗА РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА

Ликот на ВРХЛ се креира во Целје

Марија Штериова потпиша за Дунареа

Македонската интернационалка Марија Штериова во новата сезона игра во...

ТАЛЕСКИ: Мора да одиграме мирно и паметно

Младинската репрезентација денеска (19 часот) го игра третиот и најважен...

Вардар го доби Нафт-О-Гашаран во четвртфиналето

Европскиот првак, Вардар во четвртфиналето на Супер Глоуб во Катар за противник...

Холандски предизвик за Охрид

„Рибарите“ тргнуваат од второто квалификациско коло

Еурофарм Работник доби литвански противник

Во европското деби, битолчани ќе играат против Гранитас Каунас

Челинџ Куп: Куманово и Металург добија тешки противници

Единствените два македонски претставника во женскиот Челинџ Куп, Куманово и Металург ги добија противниците за третото коло во ова натпреварување. 

Линкови за следење во живо на дуелот Македонија - Русија

Натпреварите на нашата младинска селекција на Светското првенство во Алжир нема да ги пренесува ниту една телевизиска куќа од Македонија. Поради големата заинтересираност, „Спортмедиа“ за денешниот дуел меѓу Македонија и Русија најде неколку линкови на кои може во живо да се проследи првиот меч на нашите ракометари на Мундијалот: ЛИНК 1  ЛИНК 2 и ЛИНК 3.До стартот на мечот ќе се обидеме да ви понудиме уште неколку интернет страници кои преку свои линкови дозволуваат следење на дуелот меѓу Македонија и Русија, кој започнува во 15 часот, кога и ќе бидат активни понудените линкови. 

ВРЕМЕ Е ЗА СВЕТСКО: Нишаните на младинците свртени кон Русија

Македонската репрезентација У21 против Русија (15 часот) го започнува настапот на Светското првенство во Алжир. Победа против „зборнаја“ ќе ни го отвори патот до следната рунда. 

Со срце за Македонија (ФОТО-ВЕСТ)

Ракометарите до 21 година, денеска го играат првиот натпревар на Светското првенство во Алжир, противник на „црвено-жолтите“ е селекцијата на Русија. Атмосферата е одлична, а желбата да се покаже најдоброто е уште поголема. Младинците од Алжир испратија порака: Со срце за Македонија.   

Младинците се неуморни, вечерва ќе одржат тренинг

По долгиот пат од речиси осум часа, нашата младинска репрезентација пристигна во Алжир. Избраниците на селекторот, Илија Темелковски по краткиот одмор, во 21 часот ќе го одржат единствениот тренинг пред утрешниот прв дуел против Русија на Мундијалот. 

Нант и Лазаров подготвуваат „пекол“ за Барса и ПСЖ

Новиот тим на капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров, на својата официјална интернет страница објави дека во новата сезона ќе се обиде да урне рекордот во однос на гледаноста. 

ФОРМУЛАТА НА ПАРОНДО: Мора да дишеме како едно, ова е единствениот пат до успехот

Од пред неколку дена и асистентот на Раул Гонзалез, Роберто Парондо Гарсија, е заедно со младинската репрезентација. Шпанецот последните тренинзи пред заминувањето за Алжир максимално ги искористи за корекција на недостатоците. 

Ангелов и Анталија „исфрлени“ од Првата турска лига

Анталија заедно со Амасја се двата клуба кои ги немаат подмирено обврските кон Федерацијата и поради тоа имаат забрана за натпреварување во најсилното друштво

Pages