Ракомет

На Веспрем му побегна победа, Манасков непогрешлив

Дејан Манасков и Веспрем од гостувањето кај Фленсбург заминаа со реми 31-31....

Задоцнето будење, Вардар четвртфиналето ќе го...

Македонскиот и европски првак го запиша вториот пораз во Лигата на шампионите,...

Цвијиќ: Нема простор за разочарување, ова беше...

ЖРК Вардар повторно не успеа со победа да се врати од гостувањето кај Мец, каде...

Раул: Брест беше подобар од нас, едноставно не функциониравме!

Вардар немаше решение за многу елементи во играта на Мешков Брест, во полуфиналето на СЕХА и затоа тренерот Раул Гонзалес го призна поразот и недостатоците во играта на неговиот тим, на прес-конференцијата по...

Ослабениот Вардар потклекна пред Мешков (ФОТО)

Вардарци кои во Веспрем допатуваа без Дибиров, Абтуовиќ и Брумен не беа на висината на задачата, тим како Мешков знаеше како тоа да го казни

Игор и Иван си шутираа пенали, а маскотата на Вардар бодреше! (ФОТО)

Полуфиналето меѓу Вардар и Мешков Брест ќе почне во 17:45, но еден час претходно почна пресметката меѓу браќата Карачиќ. Како загревање, Игор и Иван си шутираа седмерци и се релаксираа пред дуелот. Нивните натпревари...

Лани Дибиров го „реши“ Мешков, кој ќе биде јунакот денеска?

Вардар денеска во Веспрем (17:45 часот) тргнува во одбрана на титулата во регионалната СЕХА лига, црвено-црните за противник во полуфиналето го имаа белорускиот Мешков Брест, екипа која во последните години сѐ повеќе се...

ЕХФ одлучи: Фајналфор-турнирот во ЛШ останува во Келн до 2020!

Европската куќа на ракометот, ЕХФ ја продолжи соработката со Германија откако на денешниот состанок кој се одржа во Валенсија донесе одлука ракометниот фајналфор-турнир во машката ЛШ да се игра во Келн до 2020 година....

Европа веќе заплака, сега нека се тресе регионот: Вардар брка хет-трик во СЕХА!

СЕХА-лигата можеби е боиште на кое екипите имаат шанса да здивнат, да пуштат на терен комбинирани состави и да експериментираат, но кога требало да се игра за пехар Вардар секогаш бил на највисоко ниво на сериозноста и...

Милиќ: Џабе сме фаворити на хартија, ако не го покажеме вистинскиот Вардар!

Вардар ја елиминира Висла и им даде смисла на сите тренинзи и залагања досега сезонава, но за да ја комплетира сатисфакцијата потребно е да ја одбрани титулата во СЕХА-лигата. Овој пат ќе биде многу потешко, а симболика...

Лазаров: ЛШ е приоритет, но тоа не значи дека Вардар нема да биде вистинскиот и во СЕХА!

Како најава за утрешното полуфинале, Вардар и Мешков Брест имаа вербално соочување на протоколарната прес-конференција, во рамки на фајналфор-турнирот во СЕХА-лигата, во Веспрем. Фокусот на Вардар е ставен врз Лигата на...

Признание за вардаровиот голман: Штербик е најдобар играч во осминафиналето во ЛШ!

Вардаровиот голман Арпад Штербик, кој беше фантастичен на реванш осминафиналето во ракометната Лига на шампионите против полска Висла е избран за најдобар играч во првата елиминациска рунда во елитното натпреварување,...

Раул: Повредите не ни се проблем - Вардар се наоѓа во одличен момент!

Вардар пристигна во Веспрем за предизвиците во фајналфорот од СЕХА-лигата, кои го очекуваат почнувајќи од утре. За да се пласира во финалето, актуелниот регионален владетел ќе треба да го победи Мешков Брест. Сѐ уште...

Pages