Ракомет

НЕКОГАШ НАЈДОБРИОТ РАКОМЕТАР ВО СВЕТОТ Е ВО СКОПЈЕ

И Ивано Балиќ на тренингот на Нант во „Јане Сандански“ (Фото)

Карачиќ оптимист: Се надевам дека што побрзо ќе...

Средниот бек на Вардар, Игор Карачиќ нема да биде во составот за утрешниот дуел...

Кире слета и веднаш праша: Колку публика ќе има...

Капитенот на македонската репрезентација, утре во дресот на Нант ќе биде ривал...

Лазаров влезе во Вардар (ФОТО+ВИДЕО)

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров и неговиот Нант...

Човекот кој му даде 13 гола на Кил: Ги менувам сите за победа на Металург!

По пауза од четири и пол години повторно гостува во Македонија и тоа во најсериозниот меч досега. На тој 17 октомври Тјери Омејер прими осум гола од Дејан Пецаковски, тогашнот пулен на Вардар, која сега го носи дресот на Металург.

ЕХФ го казни Вардар со 5.000 евра за паричката што го погоди Дибиров

Вкупно 5.000 евра ќе треба да плати македонскиот ракометен првак Вардар за инцидентот со фрлената паричка на дуелот со Динамо Минск, кога повреден беше Тимур Дибиров. Проблемот бил разгледан од Судот за ракомет на ЕХФ и...

Георгиевски ќе игра против Кил

Во „Автокоманда“ моторите се вклучени на максимум. Металург работи во полна пареа за двомечот што може да го донесе најголемиот успех во клупската историја, меѓутоа веќе три недели не работи во полн состав. Гоце...

Вардар организира групно следење на првиот меч со Фленсбург

Ракометниот клуб Вардар ги известува своите симпатизери, како и сите љубители на ракометот, дека првиот меч од Лигата на шампионите помеѓу Фленсбург и Вардар, кој се игра в понеделник, ќе можат масовно да го проследат...

Металург апелира: Без тврди предмети против Кил

На три дена до најважниот меч за Металург во досегашната сезона, раководството на клубот упати апел до сите свои навивачи со цел да ја задржи безбедноста на мечот против Кил на највисоко ниво. На својата официјална...

Козлина го напушта Вардар и се сели во Бундеслигата

Во денот со многу звучни трансфери одекна и една вест која ги засега сите навивачи на Вардар. Миладин Козлина ќе го напушти клубот на крајот на сезоната и ќе се пресели во бундеслигашот Минден, објави порталот „Балкан...

Лазаров му помогна на Димитриевски

И покрај тоа што ја обезбеди титулата на пет кола до крајот на сезоната, Барселона одигра без штедење и на гостувањето кај Ваљадолид, на отворањето од 26. коло од АСОБАЛ. Перфектниот скор во шпанското првенство го одржа...

Јуниорите на Металург водеа на полувреме со Вардар, Комити не беа пуштени во салата!

Кога Вардар гостува во „Автокоманда“ мора да е возбудливо, макар играл со екипата на Металург Јуниор. Вечерва актуелниот шампион се врати со победа од гостувањето, со 34-26, меѓутоа потенцијалите од Металург и тоа како...

Венио Лосерт потпиша за Монпелје

Истиот ден откако беше обелоденето дека францускиот ракометен голман Тјери Омејер дресот на Монпелје ќе го замени со оној на ПСЖ, поранешниот француски првак веднаш најде негова замена. Хрватски ветеран Венио Лосерт (38...

Алиловиќ го продолжи договорот со Веспрем

Хрватскиот репрезентативен голман Мирко Алиловиќ официјално го продолжи договорот со унгарскиот шампион Веспрем. Првиот голман на „коцкестите“ го продолжи актуелниот договор со клубот и сега наместо до 2015. година, во...

Pages