Ракомет

СРПСКИ СТРАТЕГ НА КЛУПАТА НА БИТОЛЧАНИ

Чирковиќ и Еурофарм Работник се подадоа рака во Белград

Горан Кузманоски и официјално дипломиран тренер (...

Македонскиот ракометар, Горан Кузманоски денеска во Белград, својот отпимизам и...

Македонија ќе биде домаќин на квалификациска...

Македонија ги доби правата да го организира турнирот во квалификациската група...

ПРОБЛЕМ НА СТАРТОТ: Парондо до ноември со двајца...

Операција на коленото е причината поради која Даниел Ѓорѓески ќе ги пропушти...

Капитенот мисли на иднината: Лазаров на камп во Охрид ќе го бара својот наследник

Капитенот на ракометната репрезентација, Кирил Лазаров, сѐ уште е во полна сила, полнејќи ги мрежите во дресот на Барселона како еден од најдобрите стрелци во Лигата, но, сепак, почнува да размислува на иднината и на...

Шест екипи, а еден трофеј: СЕХА подготвена за најквалитетниот завршен турнир досега!

Ракометната елита полека се собира во унгарски Веспрем, каде што утре почнува четвртата завршница на регионалната СЕХА-лига, а во која свој поретставник има и Македонија во екипата на Вардар, која воедно е и бранител на...

Раул: Да победиме во Скопје па после нека му ја мислат Полјаците!

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес, очекувано е претпазлив во пресрет на историскиот двомеч со полски Кјелце во четврт-финалето од Лигата на шампионите, потенцирајќи дека првиот меч во Скопје мора да биде добиен, по што...

Душебаев: Ни јас ни татко ми не сакавме да играме меѓу себе!

Желбите на „вардарци“ за четвртфиналната ждрепка се исполнија, но не е најсреќно семејството Душебаеви. Единственото позитивно нешто е дека или таткото, или синот ќе игра на фајналфорот во Келн, меѓутоа ниту Талант,...

Давор Стојаноски: Го сакавме Кјелце, Полска ни лежи!

Кога ќе ги избегнете Барселона, Кил и Веспрем не може да не се радувате. Можеше веднаш да се забележи насмевката на лицето на Давор Стојановски, извршниот директор на Вардар, по ждрепката во Виена. Призна дека Кјелце...

Не му е сеедно на директорот на Кјелце: Го гледавме мечот со Висла, ја знаеме силата на Вардар!

Веднаш по ждрепката во Виена, претставниците на Вардар и на Кјелце разменија мислења за нивната средба во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Радослав Васjaк, директорот на Кјелце разговараше со Спортмедиа и можеше...

Татко и син Душебаеви ќе се борат за фајналфор: Вардар го доби Кјелце!

Вардар ќе се пресмета со Кјелце во четвртфиналето од ракометната Лига на шампионите. Полскиот шампион ќе биде последната пречка на „црвено-црните“ за пласман на фајналфорот во Келн, што ќе претставува најголем успех на...

Далеку од гламур: Судбината на Вардар се решава во трговски центар! (ФОТО)

Традиционално, ждрепката за Лигата на шампионите се одржува Виена, но оваа година е организирана на несекојдневно место. Студиото на телевизиската мрежа „Скај“, која е ексклузивец на правата за пренос се наоѓа во...

СЕХА лигата е најсилна во Европа

Регионалната лига во која учествуваат и македонските клубови Вардар и Металург, а е формирана пред четири години, во моментов е најсилна во Европа. Тоа може да се заклучи од фактот што само од СЕХА лигата има три...

Вардар чека глас од судбината: Кој ќе биде „гигантот“ што ќе стои на вратата од Ф4 во ЛШ?

Вардарци ги одбројуваат минутите и секундите до новиот избор на судбината - кој ќе биде четвртфиналниот противник, со кој ќе се бијат за место во фајналфорот од Лигата на шампионите. Поволна варијанта - нема!...

Pages