Ракомет

ЕХФТВ: ЕКС-ВАРДАРЦИТЕ ПОВТОРНО ГО ПРИВЛЕКУВААТ ВНИМАНИЕТО

ЛШ: Циндриќ во тимот на колото, Македа во Топ 5 голови! (ФОТО+ВИДЕО)

Македа и Кањелас ја уништија одличната партија на...

Нант ниту од втор обид не успеа да дојде до првиот триумф сезонава. Иако во...

Еурофарм Работник го реши и Радовиш

Еурофарм Работник го совлада Радовиш со 35-27 во последниот меч од второто коло...

Брестовац: Знам дека сакате резултати, но мора да...

Металург не успеа до крај да му се спротистави на далеку подобриот и поискусен...

Жељко Бабиќ: Не попусто Вардар е меѓу најдобрите осум во Европа

Колку и да беше мудар и остроумен во тактиката, тренерот на Мешков Брест, Жељко Бабиќ, не успеа да го победи Вардар и третпат оваа сезона. Џентлменски го призна поразот и грешките на неговата екипа и кажа дека тоа е...

Дибиров: Едвај го чекам Флензбург!

Играше во финалето, постигна 11 гола, беше избран во Олстар тимот, и МВП на Ф4 турнирот во СЕХА лигата, како одлична најава за враќањето на Тимур Дибиров во тимот на Вардар пред четвртфиналниот натпревар во ЕХФ Лигата...

Раул: Ова е моја прва титула со Вардар - пресреќен сум

Раул Гонзалес го освои првиот трофеј откако го предводи Вардар и прв во кариерата како главен тренер. Призна дека до него дојде многу тешко, но не ја криеше радоста, на прес-конференцијата по финалето со Мешков Брест. „...

ЕКСКЛУЗИВНО: Лудо славје во соблекувалната на Вардар! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарите на Вардар имаа свое шоу во соблекувалната откако им беше предаден трофејот за освоената СЕХА лига. Во еуфорично расположение црвено-црните играчи ја прославија втората регионална титула во нивната историја...

Милиќ: Кој сака титула од СЕХА нека дојде во Вардар

Страхиња Милиќ не беше дел од финалниот меч во Нови Сад, но својот придонес го даде во петокот, кога Вардар го елиминира Загреб. На прес-конференцијата по дуелот со Мешков, видно беше расположението српскиот голман. „...

Дибиров е најдобриот играч во СЕХА

Покрај шампионската титула во СЕХА, Вардар се радува и на признанието на Тимур Дибиров за МВП на фајналфор-турнирот во Нови Сад. Левото крило на македонскиот тим доминираше во финалниот меч со 11 гола од 12 обиди или...

Регионот покорен, на ред е Европа: Вардар ја освои СЕХА! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар го совлада Мешков Брест со 29-27 во финалето од завршниот турнир во СЕХА и ја освои втората титула во ова натпреварување, по онаа во 2012 во Загреб.

Флензбург „падна“ на генералната проба пред Вардар

Додека Вардар „се остри“ за Флензбург на фајналфор-турнирот во Нови Сад и Германците имаа свој терен за подготовка на заврниот турнир во националниот куп. Флензбург стигна до финалето, но не успеа да го освои трофејот и...

Загреб не се посрамоти: Убедлив триумф над Татран за трето место (ФОТО)

Екипата на Загреб го доби утешниот натпревар на двете поразени екипи на фајналфорот во СЕХА ГСС-лигата. Првакот на хрватска го совлада Татран Прешов убедливо, со 36-28, колку да истакне дека бледото издание од...

Два пехари и 35.000 евра за најдобриот тим од Нови Сад

Екипата што ќе триумфира на Ф4 турнирот во СЕХА лигата во Нови Сад дома ќе си замине со полни раце и „џебови“, бидејќи за триумфот ќе добијат награда од 35.000 евра, но и два пехари. За првпат од сезонава ќе се доделува...

Pages