Ракомет

ПОДДРШКАТА СЕКОГАШ ГИ КРАСИ ВАРДАРЦИ

На крајот една искрена прегратка (ФОТО НА ДЕНОТ)

Да ти е мерак да играш: Македонски знамиња, младо...

Убава глетка доаѓа од Кристијанштад. Вардар се погрижи преку фотографии да ја...

„Фармацевтите“ му скршија заб на Баришиќ - Јаман...

Еурофарм Работник го забележа третиот пораз во групната фаза од ЕХФ купот, а...

ПАРОНДО: Добро завршена работа, мирно може да го...

По последната победа на гостински терен во групната фаза од Лигата на...

Лазаров против Кастратовиќ во полуфиналето на Супер глоуб

Барселона убедливо го освои првото место во групата Б, на ракометниот Супер глоуб и во полуфиналето ќе се соочи со Ел Џаиш, екипата која ја предводи Зоран Кастратовиќ, а заврши второпласирана во групата А. Во дербито Ел...

Култниот ракометен дом заминува во историјата: Вардар против Нексе се простува од „Кале“

Стигна денот кога во салата „Кале“ ќе се слушне последниот навивачки крик. Трибините вечно ќе го кријат екот на победничките песни на Кометал, на Вардар, на Македонија, но теренот ќе прими само уште еден важен натпревар...

Хаос во Будуќност, откако Вардар им зема талентиран играч

Откако талентираната Црногорка Итана Грбиќ потпиша тригодишен договор со Вардар, во тимот на Будуќност почнаа кавги, а подебелиот крај го извлече Маја Савиќ, тренер на втората екипа која доби отказ. Според црногорските...

Барселона, Флензбург и Eл Џаиш завршија половина работа на Супер Глоуб

Познати се три од четирите екипи што се пласираа во полуфиналето на ракометниот Супер Глоуб што се игра во Доха, Катар. Бранителот на титулата, Браселона, актуелниот европски првак Флензбург, и најдобриот азиски тим Eл...

Терзиќ скрши нос и нема да игра во Бања Лука и Веспрем

На двете врзани гостувања на Вардар во СЕХА ГСС лигата, во среда и сабота, против Борац и Веспрем, актулениот првак во регионалната лига ќе биде ослабен со неиграњето на Блаженко Лацковиќ и Стефан Терзиќ. Хрватскиот...

Барселона уште еднаш убедлива, Лазаров повторно прв стрелец

Немаше никакви дилеми дека Барселона лесно ќе пројури низ групата Б, на Супер глоуб во Доха, па денеска и официјално се пласира во полуфиналето совладувајќи го Сиднеј со 34-18. Во првата половина од мечот Австралијците...

Гледајте го Металург во ЛШ: Блок влезниците чинат од 950 до 2.000 денари

Актуелниот македонски ракометен шампион, РК Металург, денес ги објави деталите околу продажбата на сезонските билети за новата сезона, односно за замена на минатогодишните блок билети од Лигата на шампионите. Имено,...

Шест гола за Лазаров во првиот меч на Супер глоуб

Одбраната на титулата на Супер глоуб за Барселона почна со убедлива победа против домашниот тим Ал-Сад. Каталонците триумфираа со 34-25, а Кире Лазаров ја предводеше листата стрелци заедно со Гудјон Валур Сигурдсон, со...

Брест Мешков последен противник на Металург во ЛШ

Актуелниот ракометен шампион на Македонија, Металург во групната фаза од ЛШ ќе игра двомеч против квалификантот Брест Мешков затоа што тимот од Белорусија во одлучувачкиот меч за првото место со 26-24 во...

Зоран Кастратовиќ почна со победа на Супер глоуб

Зоран Кастратовиќ имаше успешно деби на првиот важен натпревар со својот нов клуб, Ел-Џаиш. На отворањето на Супер глоуб, Ел-Џаиш го совлада Ал-Ахли во катарската пресметка со 28-23. Ракометарите на Кастратовиќ ја...

Pages