Ракомет

„Тепачите" еден меч на „ладење"

Четворицата ракометари, Дарко Георгиевски и Славиша Димитријески од Охрид,...

Симовски го скрати списокот на 21 ракометарка

По вчера објавениот список со 28 имиња, селекторот на женската репрезентација...

РФМ ги отвора вратите за натпреварите на...

Македонија е во групата 4, заедно со селекциите на Азербејџан, Исланд и Турција...

Еден ден на Кире во Барселона (ВИДЕО)

Екипата на Барселона, на својот „ЈуТуб“ канал објави видео со кое, на навивачите на клубот, им долови како изгледа еден ден на шпанскиот ракометен шампион. )

Царчев: Одигравме како што сакаме и ја остваривме целта

Вардаровата експедиција задоволна се враќа од Бања Лука и од резултатот и од играта на мечот со Борец

Дибиров повторно е најдобар „бомбардер“ во СЕХА-лигата

Покрај него, македонските тимови имаат четворица од најдобрите асистенти и првите петмина меѓу најуспешните голмани

Нема спектакл на стадион: Македонија – Грција ќе се игра во „Борис Трајковски“

Грците, пак, ќе нѐ пречекаат во сала која собира 9.300 гледачи, на 7 јуни, осум дена пред фештата во Скопје.

И Бања Лука го виде „маестро“ Тимур Дибиров (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар попладнево лесно славеше во Бања Лука, македонскиот ракометен првак го обезбеди пласманот во фајналфорот, а херој на мечот кај црвено-црните по којзнае кој пат беше Тимур Дибиров, кој погоди деветпати од 11 обиди...

Болдсен се повреди, пропушта барем еден од мечевите со Металург

Триесет и петгодишниот централен бек заработил истегнување на коленото во полуфиналето од данскиот куп, минатиов викенд

Радичевиќ: Задоволни сме од бодот, но мора да ги поправиме грешките

Десното крило на Вардар потенцира дека против Турингер екипата направи грешки кои мора да се поправат пред неделниот меч со Савехоф

Три бода во Бања Лука, Вардар и официјално во фајналфор

Ракометарите на Вардар го совладаа Борац со 26-20, а извонредна вечер имаа Дибиров со девет гола и Ангелов со 16 интервенции

Струмичани првпат не победија, застанаа на реми против Пролет

Дербито меѓу двете водечки екипи во домашното првенство заврши без победник, 29-29

Карлос Ортега: На ракометот му требаат промени

Шпанскиот стратег на Веспрем, иако помек во ставовите, се надоврза на Червар, Гудминдсон и на Гисласон во идеите за воведување ограничено време за напад во ракометот

Pages