[Спортмедиа]

САМО ВО „СПОРТМЕДИА“, НАШИОТ ТРЕНЕР ВО НОВА УЛОГА

МАКЕДОНСКА КОНЕКЦИЈА: Заре Марковски ќе ја води Романија

Се наредија само порази, црн викенд за Вардар

Црн викенд со 4 порази во исто толку натпревари забележаа екипите на Вардар во...

(Видео) Кога Вардар ќе надојде...

Ефикасно дерби со многу убави потези и голови, одиграа Вардар и Шкендија, во...

За Седлоски победата е заслужена, Брдариќ се жали на судењето

Вардар сега има седум бода повеќе од тетовскиот тим

Гоце пак диригира, вардарци пејат како по ноти: Распукала, распукала Шар Планина....

Гоце Седлоски е енигма за неговите колеги од Шкендија и пак ги надитри, иако овојпат наспроти себе го имаше големото фудбалско име Томас Брдариќ, како шеф на стручниот штаб на тетовци

Шампионска лекција од Вардар за Шкендија (3:1)

Шампионот Вардар полесно од очекувањата го победи главниот конкурент за титулата Шкендија со 3:1 и е на прагот на нова домашна титула

Ново ремек-дело на Фелипе, Вардар пред победа против Шкендија (ВИДЕО)

Хуан Фелипе има богат репертоар на удари, а повторно постигна еврогол за Вардар, по кој скопјани се блиску до победа во дербито против Шкендија. Во 75. минута играчот за врска на домаќините погоди мајсторски од слободен удар, а голманот на Шкендија Марко Јовановски не „трепна“

Тетовски мат во три потези, па мајсторија на Блажевски

Ефикасно е дербито во Скопје, има и голови и одлични потези, а Вардар на полувреме замина со предност од 2:1. По голот на Барсегјан во 28. минута, гостите креираа одлична акција во три потези, а Бесарт Ибраими ја круниса со израмнување во 40. минута. Радоста на тетовци траеше кусо, бидејќи видовме нова мајсторија на „Телеком арена“ во режија на Дејан Блажевски

Барсегјан го скрши мразот со гол за Вардар, го почести Марко Јовановски

Тигран Барсегјан го постигна првиот погодок во превенствен меч за Вардар и тоа во вистинско време, на дербито со Шкендија, а неочекуван подарок имаше од голманот на Шкендија, Марко Јовановски

Неочекувано освежување на дербито, системот за прскање ги олади фудбалерите (ФОТО+ВИДЕО)

Комичен момент се случи на почетокот на големото дерби меѓу Вардар и Шкендија, а фудбалерите неочекувано добија освежување во втората минута кога се вклучи системот за наводнување на тревникот

Шкендија побегна од тетовската гужва, два дена се во карантин во Скопје

Фудбалерите на Шкендија од вчера се во карантин во Скопје и иако Тетово не е далеку од главниот град, се работи за само 38 километри раздалечина, заради мир раководството на вицешампионот одлучи пред дербито играчите да бидат на местото на мегданот. Денеска од 14 часот на „Телеком арена“ шампионот Вардар ќе и биде противник на Шкендија во големото дерби

Алими: Подготвени сме за клучната битка за титулата

Арменд Алими е последниот стрелец на гол за Шкендија во дуелите против Вардар, а поранешниот македонски репрезентативец верува во успех во една од клучните битки за титулата, денеска од 14 часот против актуелниот шампион на „Телеком арена“ во Скопје

Шкендија нема рецепт за Седлоски

Гоце Седлоски постојано е на мета на критиките на симпатизерите на Вардар, но рекордерот со 100 настапи во државната репрезентација е нерешлива енигма за најголемиот конкурент на „црвено-црните“’, за Шкендија, која нема победа во првенствен меч, откако прилепчанецот е на кормилото на шампионот

Pages