АБА реши: Коло во знакот на Вркиќ, Пери и Диабате (ВИДЕО)

Зоран Вркиќ го има најдобриот потег во 13. коло од јадранското натпреварување. Кошаркарот на Карпош Соколи изведе НБА-забивање на дуелот со Мега Лекс. Во Топ 5 листата се најдоа Кендрик Пери, кој исто така изведе атрактивно забивање. Диабате од МЗТ Скопје имаше феноменален дриблинг против Морнар.