Одлична увертира за дуелот со Чешка

Да ни тргне со Тоше (ВИДЕО)

Не може натпревар на кој игра некој наш национален тим, а на загревањето да не оди некоја песна од легендарниот Тоше Проески.

Исклучок нема и вечерва во Вараждин. Непосредно пред стартот на натпреварот со Чешка, во арената исполнета со голем број на макеоднски навивачи ечеше песната од нашиот Тоше. Доволен мотив за нашите ракометари во обидите да ја совладаат репрезентацијата на Чешка.