КАКО БАРСЕЛОНА СТИГНА ДО ИСТОРИСКАТА ПОБЕДА

Два пенали, автогол и магични последни седум минути (Видео)

Испишана е историја на „Камп Ноу“. Барселона е првиот тим кој надополни негатива од 4:0, откако со 6:1 го победи Пари Сен Жермен. До 87 минута резултатот беше само 3:1 за Барселона, но со неверојатна игра во последните минути, даде три гола и постави нови граници во фудбалот