НЕ ОГРЕА СОНЦЕ ВО СВЕТАТА ЗЕМЈА

Големо славје во соблекувалната: Македонија, Македонија...(ВИДЕО)

Македонската репрезентација ја забележа втората победа во квалификациите за пласман на Светското првенство во Русија. Капитенот Горан Пандев во во 74. минута мајсторски ја смести топката во мрежата на Израел. По триумфот нашите фудбалери најпрво со селфи ја поздравија македонската публика, Погледнете каква е атмосферата во нашата соблекувална.