НЕ МУ ПРОСТИ НА ПОРАНЕШНИОТ КЛУБ

Игуаин го замолкна „Сао Паоло“, Јувентус води против Наполи (Видео)

Италијанскиот првак поведе против Наполи во првиот меч од Купот на Италија. Гонзало Игуаин кој до минатата сезона беше играч на наполитанците, сега погоди од 20 метри за водство на Јувентус