Шпанецот се најде на вистинското место

Императорот Македа има и штит, не дозволи Вардар да прими погодок од гол на гол (Видео)

Хорхе Македа го нарекуваат и Императорот во Вардар, а денеска во мечот за трето место со Ал Сад покажа дека има и добар одбранбен штит, па не дозволи голамнот на противничкиот состав да постигне погодок од гол на гол. Дибиров не погоди, голманот на Ал Сад молневито се обиде да погоди од гол на гол, но Македа со висок скок спречи атракција.