ЛЕВОТО КРИЛО ГО ИМА ПОТЕГОТ НА ДЕРБИТО

ЈА ОТВОРИ СЕЗОНАТА: Нова мајсторија на Дибиров, го излобува Арсиќ (ВИДЕО)

Потегот на македонското дерби во СЕХА-лигата меѓу Металург и Вардар му припадна на Тимур Дибиров. Левото крило на шамопионот ја отвори сезоната со своите познати мајсторски голови. Акцијата почна од Јања Војводиќ, му асистираше од зад грб на Дибиров, кој пак го излобува Арсиќ за 25-19.