Големо достигнување

Јубилеј за почит - Убаво звучи стотката на Меси (Видео)

Лионел Меси стаса до прекрасен јубилеј од 100 голови во Лигата на шампионите, а неговиот втор гол со кој стаса до магичната граница предизвика воодушевување и кај коментаторите

Лионел Меси стаса до прекрасен јубилеј од 100 голови во Лигата на шампионите, а неговиот втор гол со кој стаса до магичната граница предизвика воодушевување и кај коментаторите.

Аргентинецот е еден од најомилените фудбалери на сите времиња, а убаво звучи коментарот на радио при подготовката и постигнувањето на  неговуиот втор гол против Челзи, трет за победа на Барселона од 3:0 и стоти за него во луксузното натпреварување.