ТРЕТА ПОБЕДА ПО РЕД ЗА „МЕТАЛЦИТЕ“ВО АБА ЛИГАТА...

Како Крка „падна“ во „Јане Сандански“ (ВИДЕО)

По изедначеното прво полувреме, „металците“ притиснаа во второто и убедливо го совладаа тимот од Ново место

МЗТ Скопје „врза“ три триумфи по ред во АБА лигата. откако прво беа подобри од Мега Лекс, потоа и против У. Олимпија, во СЦ „Јане Сандански“ беше совладана и словенечката Крка. На крајот, што е исто така важно во трката за опстанок во Лигата на Јадранот, и повеќе од убедливо, со (89:65).

Како изгледаше одличното издание на „сино-белите“ ова  претпладне во Аеродром...