Поразот кој го остави нашито првак на дното во АБА лигата

Како МЗТ прими „стотка“ од Цедевита (ВИДЕО)

Не им тргна 2017 година на добро на кошаркарите и на стручниот штаб на МЗТ Скопје. Доказ за тоа беше и убедливиот пораз од Цедевита во кој примија дури сто поени.

Како изгледаше сето тоа „собрано“ во нецели три минути...