Комедија од пенал: „Паненка“ не е за секого

Холандската ѕвезда на Шалке 04, Клас Јан Хунтелар прописно се избламира денеска со обидот да даде гол со „паненка“ на мечот со Хофенхајм. Холанѓанецот се обиде, ама само му додаде на голманот во рака и ја изнасмеа германската јавност.